Logopedske pravljice

Prisluhnimo, nato pa na glas povadimo
Premišljene logopedske pravljice, podkrepljene z vajami za razvoj poslušanja in govora.
Zvočne logopedske pravljice so odličen pripomoček za govorno-jezikovni razvoj, saj nam bodo takrat, ko slušno razlikujemo glasove med seboj, šli tudi tisti zapleteni lažje z jezika.
Ušesa na plan, jezičke v bran
Ob seriji pravljic se bodo otroci neizmerno zabavali, medtem pa urili svoja govorila. Staršem in vzgojiteljem bodo logopedske pravljice v pomoč pri premagovanju izzivov, ki jih imajo otroci ob slušnem razlikovanju in izgovarjanju posameznih glasov.
V sodelovanju s strokovnjaki
Drugo sezono Logopedskih pravljic je napisal Boštjan Gorenc - Pižama, nastala pa je v sodelovanju z logopedinjo Moniko Rataj in urednikom Žigo Koscem. Vsaka pravljica je posvečena enemu od zahtevnejših glasov ter polna igrivih rim in pesmic. Otroci tako na sproščen način usvajajo osnovne gradnike govora: od dolžine zlogov do melodije, tempa, intonacije in ritma.
Berejo jih najbolj vešči in razločni bralci, znani dramski igralci.
Rimaste prigode za razigran jezik
8 zabavnih pravljic za lažje izgovarjanje sičnikov, šumnikov ter glasov L in R.:
Slaba volja, spelji se! | glas S
Zmaja boli zob | glas Z
Copotavi Cene | glas C
Šumnike objavimo 22.5., L in R pa 29.5.
V zbirki Logopedske pravljice I. najdete 12 pravljic za 12 težje izgovorljivih glasov (K, G, T, D, S, Z, C, L, Š, Ž, Č in R).
Vaje za logopedske pravljice
Logopedske pravljice z vajami ne nadomeščajo obiska pri logopedu, so pa dobra spodbuda.
Vklopite zvok, zavrtite video, pozorno prisluhnite besedam in na glas ponavljajte. V pomoč in spodbudo smo pripravili tudi vprašanja.
Bi radi še več besed za ponavljanje? Cel kup jih najdete v zapisu logopedske pravljice (kliknite na gumb Preberi pri posamezni pravljici).
Produkcija: Matjaž Moraus Zdešar, oblikovalec zvoka
Video vadnica
Zabavne vaje za motoriko govoril. Prisluhnite navodilom in ponovite. Vaja dela mojstra!